Ławki miejskie - z oparciem czy bez?

Ławki miejskie

Kto kiedykolwiek wybrał się na długi spacer po mieście, wie, jak cenne są ławki parkowe stalowe. Pomagają odetchnąć strudzonym nogom, są miejscem integracji mieszkańców i punktem na randkowe schadzki. Ławki miejskie bywają różne, a jednym z największych dylematów jest, czy wybrać ławkę z oparciem czy bez. Podpowiadamy!

Ławki miejskie - dlaczego tak bardzo je lubimy? 

Trudno wyobrazić sobie osiedla, parki, skwery i place zabaw bez miejskich ławek. Zapewniają komfortowe warunki do relaksu na świeżym powietrzu, szczególnie dzieciom i osobom starszym. Pomagają odetchnąć po dużym wysiłku czy intensywnych zakupach. Pozwalają zatrzymać się na telefoniczną rozmowę czy plotki z przyjaciółką przy kawie na wynos. Wiele osób zatraca się na nich w lekturze czy porannej prasie. 

Jakie ławki miejskie wybrać? 

Tak naprawdę ławki miejskie mogą znaleźć się wszędzie - w ciągach poczekalni, parkach, skwerach, przy chodnikach, placach zabaw, kościołach, muzeach, urzędach, przystankach autobusowych itp. Nigdy ich za wiele. Najczęściej można znaleźć: 

Ławki miejskie jako element małej architektury

Ławki miejskie to jeden z tych elementów, który powinien wpisać się małą architekturę, czyli elementy zabudowy wsi, miast, miasteczek i miejscowości turystycznych. Firma Akpol Plus to producent małej architektury, który od wielu lat oferuje ławki parkowe, a wśród nich m.in.:

Zaletą jest to, że znajdziesz ławki w różnych stylach, które swym - często nietuzinkowym - designem wspaniale wpiszą się w aranżacje przestrzeni. Niektóre ławki parkowe są niczym małe dzieła sztuki, pełniąc jednocześnie funkcję użytkową, estetyczną, a czasem i edukacyjną (kiedy np. stworzone są na część jakiejś postaci). Warto wybrać ławki miejskie wykonane z solidnych materiałów w dobrej cenie, które posłużą przez wiele lat i niestraszne im będą niekorzystne warunki atmosferyczne czy akty wandalizmu. 

Ławki miejskie są nieodłącznym elementem małej architektury w przestrzeni publicznej. Dlatego wybierając ławki, najłatwiej kierować się ich wykonaniem, materiałem, kwestią oparcia, kształtem oraz miejscem, w którym będą pełnić funkcję wypoczynkową.